Özkan Hukuk Bürosu Hakkında

Ne Yapıyoruz?

İstanbul Nişantaşın’da faaliyet göstermekte olan Özkan Hukuk Bürosu, yıllar içinde meslek ilkelerine bağlı duruşu ve müvekkillerine sunduğu kaliteli ve etkili hizmetleri ile önde gelen bir hukuk bürosu olarak itibar kazanmış ve kendi sektörlerinde küresel liderlerden oluşan istikrarlı bir müvekkil tabanı oluşturmuştur.

Büromuz, seçkin danışmanlar tarafından desteklenen dinamik, çalışkan, sonuç odaklı ve donanımlı avukatlardan oluşan bir ekibe sahip olup, müvekkillerimize hukuki danışmanlık ve uyuşmazlıkların çözümü hizmetleri sunmaktadır.

Özkan Hukuk Bürosu dünyada birçok ülkenin önde gelen hukuk bürolarının dahil olduğu lider bir uluslararası kuruluş olan LAWorld’un yanı sıra hukukun çeşitli alanlarında ihtisaslaşmış uluslararası ağlara üye olup, bu güçlü işbirlikleri sayesinde müvekkillerine uluslararası düzeyde hizmet sunabilmektedir.

İnsanlık kendi önüne, ancak çözüme bağlayabileceği sorunları koyar, çünkü yakından bakıldığında, her zaman görülecektir ki, sorunun kendisi, ancak onu çözüme bağlayacak olan maddi koşulların mevcut olduğu ya da gelişmekte bulunduğu yerde ortaya çıkar.

Karl Marx

Adım Adım İşliyoruz

Mantık, her sorunun bir çözümü olduğunu söyler. Bu temel fikri benimseyen metodolojimiz 4 aşama ile özetlenebilir:

Tespit
Sorunun doğru ve açık olarak tespiti, problemin çözülmesinde kritik önemtaşır., “Tespit”, aynı zamanda müvekkilin faaliyet konusu ve yapısını yakından tanımayı ve dikkatli şekilde müvekkilden bilgi toplamayı gerektirir.
Analiz
Sorunun ne olduğu tespit edildikten sonra, problemin değişik yönleri ve mümkün olan çözümleri tek tek özenli bir şekilde analiz edilmelidir. Tüm aşamalarda müvekkille etkili iletişim esastır. Çünkü her çözüm müvekkil açısından açık, kesin ve pratik olmalıdır.
Strateji
Stratejimizi problemin ve çözümün analiz yoluyla uygulanabilirliğini göz önüne alarak formüle ederiz. Tüm bu süreç müvekkille iş birliği içinde gerçekleşir.
İzleme ve Yeniden Gözden Geçirme
İlk olarak Heraklitos tarafından formüle edildiği gibi “Her şey akar ve sürekli değişir, hiçbir şey aynı kalmaz, her şey sürekli çıkar geçer.” Tıpkı bir satranç oyununda olduğu gibi, en iyi strateji bile değişen durumlardan dolayı değişiklik ihtiyacı gösterebilir. Bu nedenle uygulanan stratejiyi izleriz ve ihtiyaç olması halinde stratejide gerekli düzeltmeler yaparız.